Jdi na obsah Jdi na menu
 


média

12/2020 ====ZNOJEMSKÝ DENÍK  zprávy z novin=======================

Měkčí i bez uranu a dusičnanů. Miroslavští budou pít vodu jako pro kojence - Znojemský deník

voda-kopie.jpgNa kvalitnější vodu se mohou od prosince těšit obyvatelé Miroslavi. Tamní představitelé obce odstartovali výstavbu úpravny vody, druhou největší investiční akci letošního roku v řádu deseti milionů korun. Pomocí speciálních filtrů zajistí odstranění dusičnanů i současně sledovaného uranu z pitné vody. Sníží také její tvrdost.

 

 

Komentář:  Je velice zajímavé zjištění, tamní představitelé představují napřed svoje výsledky do novin"Znojemský týden", aniž by o této podstatné události informovali právě ty natěšené obyvatele Miroslavi. Stav ke dni 22.1.2021. Ani RM ani ZM tuto událost nevydali ve svých usneseních "na vědomí" - ale ani jinak. Chybí však informace, jestli výsledky oduranění,  snížení tvrdosti a dusičňanů jsou takové, jaké byly naplánované. Není žádný zveřejněný rozbor vody. Celá záležitost byla zainvestována částkou zhruba 10 mil.Kč od města. Zároveň nebylo zveřejněno, jestli i do Kašence teče takto nově upravená voda. Zde byl stav takový, že voda byla dodávána přímo z vrtů na nedalekém prameništi se zvláštní, oddělenou chemickou úpravou a se sníženým dopravním tlakem.

V souvislosti s touto skutečností, však existuje i jiná dokončovaná akce Jihomoravského kraje a společnosti VAS, která byla rovněž financovaná od JMK částkou 120mil.Kč. Město Miroslav přispělo částkou 2 mil.Kč. Voda je zavedena přímo do Dolenic, Damnic a Jiřic. Zavedení přivaděče je až na katastr Miroslavi za domy na ulici Mičurinova.
Realita využití přivaděče měkké vody z Oleksovic je ale taková, že Město Miroslav bude upravovat svoji pitnou vodu pomocí svého zařízení, které zprovozňuje a proto do vodojemu v Miroslavi se nepočítá s přímou dodávkou vody z tohoto oleksovického přivaděce.

Navíc se počítá se zdražením poplatku za vodu, protože náklady na provoz zmíněného oduranění jsou vyšší atd.

 

7.12.2020======ze Znojemska==V Miroslavi číhají================
skatepark-kopie.jpg

V Miroslavi číhají na příležitost

 Vedení Miroslavi má plán, jak dostat z centra nejen skateboardisty, tedy mladé lidi, kteří jezdí na prkýnku s kolečky a dělají na nich roztodivné kejkle. Pro sportovní aktivity vybuduje v příštím roce důstojné hřiště s potřebným zázemím. Pokud ovšem získá finance z ministerstva pro místní rozvoj.
„Aktivně číháme na příležitosti. Ještě na jaře jsme netušili, že taková možnost přijde. Teď přišla, a my toho okamžitě využili, protože mezi podporované programy patří i budování a obnova míst aktivního a pasivního odpočinku,“ říká starosta Martin Plechatý.Ministerstvo každý úspěšný projekt podpoří až osmdesáti procenty z potřebných financí, přičemž plánované skateboardové hřiště si vyžádá přibližně jeden a půl milionu korun.Vyrůst má hned vedle koupaliště na volné zelené ploše, tedy stranou centra.„Je již delší dobu více než jasné, že volný čas místní mládeže se musí nějak řešit. Časy se mění, dosud netradiční sporty přestávají být menšinovou záležitostí a jejich nadšenců přibývá. Mládež tak již možná nebude trávit svůj volný čas v prostorách kolem kulturního domu, v parku nebo na autobusových zastávkách,“ uvádí Město na facebooku.Lidé dávají záměru, alespoň na sociálních sítích, palec nahoru. „Když se tam dodělá ještě workout (fitness prvky – pozn. redakce) a parkour, tak tu budou mít naše děti vše, co jim v Miroslavi chybí,“ míní jedna z komentátorek Alexandra Jelínková.Díky balíčku nabízených podzimních dotací Miroslav zažádala ještě o podporu dalších čtyř projektů. Týkají se oprav místních komunikací, fasády na umělecké škole a celkové opravy školního hřiště.
Komentář: Každá mince má dvě strany
15.12.2020 (15:45)Permalink
Vážená redakce. Ve článku „V Miroslavi číhají na příležitost“ píšete, že se obecní úřad stará o rozvoj sportu atd. Zcela opomenuty jsou ale základní potřeby občanů na ulici Mičurinova v Miroslavi. Oproti plánu vybudování sportovního areálu atd. u koupaliště, které je zcela mimo město lze srovnat s již tříletou marnou žádostí uvedené ulice o zřízení chybějícího osvětlení a chodníku, který by spojil ulici s autobusovou linkou v Kašenci. Tato dlouhodobě neřešená věc u OÚ byla proto předána dále, do odboru Životního prostředí JMK v Brně. Pokud mají být vaše sdělované informace vypovídající o skutečném stavu řízení OÚ, bude třeba získat také informace od občanů osobně. Tendenční informace ze strany OÚ jsou neúplné a nepodložené realitou- viz článek …Mičurinova se prosvětlí….ze dne 30.11.2020. Doporučuji redakci navštívit občany na uvedené ulici a nechat se uvést do reality. Doporučuji osobní jednání před publikací, získáte mnohem víc zajímavých informací z druhé strany. Každá mince má dvě strany.

Komentář:  Tady byl vložený komentář k uvedenému článku ze stránek Znojemska redakcí stažen, a následovala návštěva od novin na ulici Mičurinova. Přijela, viděla, odjela a poptává se dále pana starosty na jeho úsudek.

 

 

ca 11/2020===Znojemsko=======

clanek-znojemsko-upr.jpg

 

 

 

 

 

 

 

z novin Znojemsko

Samostatný komentář přímo do novin byl odeslán.

Komentář :  Ale není to tak, že by někdo zapnul to osvětlení. Ono se čeká na zařazení, schválení vložení do rozpočtu 2021. Teprve potom se bude hledat projektant aby navrhl a vypracoval projektovou dokumentaci. Spojení s úpravou sportoviště v Kašenci předpokládá možnost čerpání dotací na sport z MMR. Nebudou-li dotace , nebude ani sportoviště ani to vyhlašované prosvětlení!!!!
Ta PD se možná  předloží zase k zařazení do plánu na rok 2022, a budou-li na to peníze, tak se vybere realizační firma, která by to mohla po zařazení do rozpočtu 2023 udělat!!!!

Tak zatím si občané noste ssebou večer baterku!!!! Tak možná za 3 roky se asi skutečně rozsvítí  -  ale už o tom napsaly noviny nyní!!!!!!v r.2020